Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Szkolenie medialne – III zjazd

W ubiegłą niedzielę zakończył się ostatni zjazd szkoleniowy w ramach projektu Młodzi 4.0. Tym razem nasi KSM-owicze zagościli w Sulejówku. W miejscu bardzo ważnym dla KSM, ponieważ to właśnie tam znajduje się Biuro Prezydium KR KSM.

Ostatni zjazd KSMowicze rozpoczęli od kolacji. Piątkowy wieczór zakończył się wprowadzeniem do ostatniego cyklu szkoleń, które poprowadził Marcin Chmielnicki, przedstawiciel KSM ds. mediów.

Sobotnie przedpołudnie nasi uczestnicy spędzili odkrywając tajemnice sztuki fotografowania pod czujnym okiem Marcela Rzemieniuka. Dzięki temu zapoznali się z podstawowymi pojęciami z zakresu budowy samego aparatu, a także techniki i kompozycji fotografii. Jak wiemy fach zdobywa się przede wszystkim w praktyce, dlatego po wprowadzeniu teoretycznym uczestnicy mogli spróbować swoich sił za aparatem. Drugi blok szkoleniowy dotyczył pracy z kamerą. KSMowicze przez chwilę mogli poczuć się jak profesjonalni operatorzy, realizatorzy dźwięku czy oświetleniowcy. Trzeba przyznać, że w czasie tych ćwiczeń objawiło się kilka wcześniej nieodkrytych talentów. Warsztat zakończył się przed kamerą, gdzie uczestnicy nagrywali spot do wydarzenia „Wielkiej Ch(w)ały” przy tym trenując sztukę autoprezentacji. Sobotni wieczór upłynął na wspólnym grillowaniu i integracji.

Niedziela, ostatni dzień 3-ego zjazdu jak i całego cyklu szkoleń, był poświęcony poprawnemu pisaniu informacji prasowych oraz depesz. To zagadnienie przybliżył Marcin Jagiełłowicz – dziennikarz Polskiego Radia i Radio Warszawa. Po wstępie teoretycznym dotyczącym podstawowych zagadnień z zakresu gramatyki, składni czy też zasady odwróconej piramidy, uczestnicy przystąpili do redagowania poszczególnych tekstów, a następnie do samodzielnego tworzenia depesz. Szkolenie zakończył wspólny obiad.

Czas szkoleń był bogaty w nabywanie nowych umiejętności i zawieranie nowych znajomości. Teraz przyszedł czas na to, aby nie iść za przykładem sługi, który zakopał swój talent, ale pomnażać i doskonalić swoje umiejętności we wspólnotach.

Wiktoria Ziąbka

KSM Archidiecezji Łódzkiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!