Krajowa Komisja Rewizyjna

Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Przemysław Kozak

Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej

Diecezja rzeszowska

Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, Inżynierem Środowiska i Architektury na kierunku Budownictwo. Na co dzień pracuję jako inżynier budowy, odpowiadając za realizację jednego z rzeszowskich osiedli mieszkaniowych. KSM jest obecny w moim życiu od 2007 roku, a pierwsze kroki w Stowarzyszeniu stawiałem w parafialnym oddziale w Dylągówce, gdzie pełniłem posługę jako prezes oddziału, byłem również zastępcą prezesa zarządu diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Od maja 2019 roku pełnię posługę jako Krajowy Instruktor KSM. W wolnym czasie jestem fanem piłki nożnej, kibicując nie tylko naszej narodowej reprezentacji, lecz także swojemu ulubionemu klubowi, którym jest Wisła Kraków. W swoim życiu kieruję się słowami świętego Augustyna „Jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym miejscu”. Jestem przekonany, że KSM jest tą przestrzenią, gdzie w pełni mogę realizować te słowa.

Kontakt:
p.kozak@ksm.org.pl

Marcin Dębowski

Zastępca Przewodniczącego Krajowej Komisji Rewizyjnej

Diecezja bielsko-żywiecka

Swoją przygodę z KSM-em rozpocząłem od mojego oddziału w parafii św. Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy gdzie aktualnie mam przyjemność zasiadać również w Radzie Parafialnej. Od 2018 aktywnie działam również na poziomie diecezjalnym, pełniąc funkcje odpowiednia zastępcy prezesa, a następnie prezesa. Poza Stowarzyszeniem obecnie zajmuję się głównie pracą z dziećmi i młodzieżą poprzez zajęcia dodatkowe z matematyki i rzadziej innych przedmiotów ścisłych, jak i aktywny wypoczynek w postaci chociażby wyjazdów wakacyjnych w roli opiekuna. W wolnym czasie lubię zazwyczaj aktywnie spędzać czas czy to na rowerze, czy na górskim szlaku, choć zdarza się też spokojny czas z książką lub filmem. KSM jest dla mnie zarówno szansą do pomocy, kształtowania i służenia dobrą radą dla młodych ludzi, jak i okazją do poznawania wielu fantastycznych ludzi, ciągłego pogłębiania wiary oraz rozwijania własnych umiejętności.

Kontakt:
m.debowski@ksm.org.pl

Agnieszka Dzięgielewska

Sekretarz Krajowej Komisji Rewizyjnej

Diecezja pelplińska

Moja przygoda z KSM-em zaczęła się w 2012 roku w oddziale przy parafii pw. św. Józefa w Tczewie. Dwa lata później złożyłam przyrzeczenie w pelpińskiej katedrze. Od tamtej pory nieustannie staram się być „GOTÓW”, działając na różnych szczeblach i płaszczyznach w Stowarzyszeniu, w Oddziale, w Zarządzie Diecezjalnym, jako liderka, a od lutego 2022 r. również jako instruktorka.
Zawodowo pnę się po szczeblach kariery w jednej z największych firm odzieżowych w Polsce. Jak znajdę chwilę, lubię ją poświęcić na dobrą książkę, serial albo spotkania z przyjaciółmi. Kocham teatr dramatyczny i musicale. W codziennym zabieganiu towarzyszy mi fragment z Listu do Filipian: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”.Kontakt:
a.dziegielewska@ksm.org.pl