Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

„Budowanie sprawnego zespołu i skuteczne zarządzanie” – III zjazd

W dniach 20-22 sierpnia w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku odbył się trzeci, a zarazem ostatni zjazd szkoleniowy z cyklu „Budowanie sprawnego zespołu i skuteczne zarządzanie” w ramach projektu Młodzi 4.0 Inkubator Organizacji Młodzieżowych.
W piątek warsztat poprowadził Grzegorz Opioła – Sekretarz Prezydium KR KSM, który mówił o dokumentacji. Następnie mieliśmy szansę uświadomienia sobie, że lider powinien być przykładem dla innych w każdym czasie. Jego wiedza powinna być oparta na rzetelnych źródłach. Kolejnego dnia uczyliśmy się jak dobrze pracować w zespole. Podjęliśmy się wyzwania „budowania mostów”. To zadanie pozwoliło nam uzmysłowić sobie jak bardzo istotną rolę w każdej grupie odgrywa osoba zarządzająca, aby wszystko mogło sprawnie działać. Zastanawialiśmy się także jakie wady i zalety niesie za sobą praca w małych grupach. Podczas kolejnego bloku poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat posługi liderskiej w diecezji oraz zapoznaliśmy się z Regulaminem Lidera Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Następnym punktem było wygłoszenie przez każdego uczestnika swojej 3-minutowej prezentacji dotyczącej gospodarki i finansów, którą później szczegółowo omawialiśmy. Niedziela była dniem, w którym poznaliśmy kolejną, nową formę dyskusji. Był to także moment podsumowania wszystkich szkoleń i wręczenia certyfikatów osobom, które ukończyły owy kurs.
Czas przebytych trzech szkoleń otworzył nam furtkę do tego, by stawać się dobrymi liderami. Teraz chcemy dołożyć wszelkich starań, aby zdobyta wiedza i umiejętności wydały obfity owoc w wielu stowarzyszeniach diecezjalnych.

Emila Antonowicz
KSM Diecezji Ełckiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!