Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Apel KSM w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce

 

KOMUNIKAT

 w związku z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej

Zachęcamy do stosowania zaleceń władz państwowych i Światowej Organizacji Zdrowia oraz Kościoła lokalnego. Zdrowy rozsądek i modlitwa pełna zaufania niech będą w najbliższych dniach podstawą naszych działań.

Prezydium KR KSM XIV kadencji

 

Apel Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce

 

Zachęcamy do stosowania zaleceń władz państwowych i Światowej Organizacji Zdrowia oraz Kościoła lokalnego – podkreśla w komunikacie w związku z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej Prezydium Krajowej Rady KSM XIV kadencji.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jako instytucja od 30 lat działająca społecznie pod auspicjami Kościoła Katolickiego, apeluje o stosowanie się do zaleceń władz państwowych, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Kościoła lokalnego w sprawie coraz większej ilości zarażeń koronawirusem w naszym kraju. KSM przyłącza się do prośby ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który w TVP Info zaapelował do młodych: „To nie jest czas na zabawę, to nie jest czas na ferie, to nie jest czas wolny”.

Z racji na obecny kryzys i coraz większa liczbę chorych w Polsce, Asystent Generalny KSM ks. Andrzej Lubowicki oraz Przewodniczący Prezydium KR KSM Patryk Czech zadeklarowali udział w dzisiejszym spotkaniu konsultacyjnym z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim, które będzie poświęcone możliwościom wspierania osób starszych przez organizacje społeczne w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa w naszym kraju.

KSM rozpoczynając cykl modlitw na Jasnej Górze przed 30-leciem reaktywacji Stowarzyszenia włączył się również w modlitwy suplikacyjne o powstrzymanie epidemii. „Zachęcamy również, aby zdrowy rozsądek, ostrożność i modlitwa pełna zaufania były w najbliższych dniach podstawą naszych działań” – zaznacza Prezydium KR KSM.

KSM

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!