Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

KSM na spotkaniu z Premierem Morawieckim

Stowarzyszenie w pełni zaangażuje się w rządową strategię informującą o epidemii nowego koronawirusa. Takie deklaracje złożyliśmy w czwartek na nadzwyczajnym spotkaniu organizacji społecznych z Premierem Mateuszem Morawieckim – zaznacza Asystent Generalny KSM ks. Andrzej Lubowicki.

W spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym możliwości wspierania osób starszych przez organizacje społeczne w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koroniwirusa w naszym kraju z ramienia KSM wziął udział Przewodniczący Prezydium KR KSM Patryk Czech i Asystent Generalny KSM ks. Andrzej Lubowicki. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plany rządu.

„Ta epidemia przeminie, tę epidemię pokonamy. Ale dobro, którym się dzielimy z najbardziej potrzebującymi, z najsłabszymi – zostanie na zawsze” – mówił Premier.

Następnie każda z organizacji przedstawiła swoje działania i możliwości. Ks. Andrzej Lubowicki zadeklarował, że Stowarzyszenie w pełni zaangażuje się w rządową strategię informującą o epidemii nowego koronawirusa. KSM będzie korzystał ze źródeł rządowych i przekazywał informacje m.in poprzez oficjalne kanały społecznościowe i komunikację wewnętrzną Stowarzyszenia.

„Dodatkowo chcemy w najbliższym czasie postawić na edukację i formację, tak aby twórczo wykorzystać czas młodych, którzy nie pójdą do szkoły i na uczelnię” – mówił Patryk Czech.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jako instytucja od 30 lat działająca społecznie pod auspicjami Kościoła Katolickiego, apeluje o stosowanie się do zaleceń władz państwowych, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Kościoła. Wszelkie informacje na temat wirusa można znaleźć na stronie:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!