Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Relacja z Krajowej Rady KSM

Rada Krajowa KSM

W minioną sobotę, 12 maja, odbyło się kolejne już w tym roku spotkanie Krajowej Rady KSM. Podczas kilkugodzinnych obrad przedstawiciele 25 Zarządów Diecezjalnych dyskutowali na tematy związane z bliższą i dalszą przyszłością Stowarzyszenia.

Spotkanie rozpoczęło expose Partyka Czecha, Przewodniczącego Prezydium Krajowej Rady KSM. W swoim wystąpieniu Patryk podsumował 77 dni działalności Prezydium XIII kadencji, a także przedstawił plany na najbliższe dwa lata działalności. Mówił, że całemu Prezydium zależy, aby obecna kadencja oparła się na następujących słowach kluczach: służba, relacja, formacja oraz statut.

Bardzo ważnym punktem obrad była dyskusja nad nowelizacją Statutu. Po przedstawieniu przez Przewodniczącego Prezydium zakresu prac, jakie trzeba w najbliższym czasie wykonać, Krajowa Rada KSM jednogłośnie podjęła uchwałę o powołaniu sekcji ds. prac nad Statutem oraz Regulaminami KSM. W najbliższych dniach do Zarządów zostanie wysłana ankieta z pytaniami dotyczącymi Statutu.

Rada Krajowa KSMWażnym tematem były inicjatywy wakacyjne, jakie proponują poszczególne diecezje, a także Akademia Służby i Rozwoju na Śnieżnicy, Dni Formacyjne dla kleryków na Śnieżnicy oraz Rajd dla Życia, którego zwieńczeniem będzie udział KSM-owiczów w uroczystych obchodach 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Więcej szczegółów w zakładce Wakacje z Wartościami na naszej stornie.

W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Wydawnictwa Gotów, miesięcznika Wzrastanie, FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY i biura Pielgrzymuj.pl. Ksiądz dyrektor Tomasz Gap przedstawił ofertę wydawnictwa, zachęcił KSM-owiczów do współpracy: do wspólnego działania, do podnoszenia jakości wytwarzanych gadżetów czy publikacji, do profesjonalnego budowania marki, jaką jest KSM. Nowa redaktor prowadząca Wzrastania pokazała zmiany, które zaszły w ostatnim czasie w gazecie, zachęcała do prenumeraty miesięcznika i czytania. Zachęcamy do odwiedzenia stron i fanpage’ów wszystkich KSM-owych instytucji, a także do korzystania z ich usług.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą w ramach sztafety modlitewnej przed synodem biskupów, który jesienią będzie odbywał się w Rzymie. Więcej o samej sztafecie, a także o synodzie i przygotowaniach do ŚDM w Panamie można przeczytać na stronie www.synod2018.pl.

Rada Krajowa KSMKrajowa Rada KSM, w skład której wchodzą prezesi Zarządów Diecezjalnych i po jednym delegacie Stowarzyszeń diecezjalnych, to najwyższa władza Stowarzyszenia. W skład Rady wchodzi Generalny Asystent, a także Asystenci diecezjalni. Zbiera się ona trzy razy w roku. Kolejne takie spotkanie odbędzie się we wrześniu w Zamościu.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!