Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Szkolenie medialne – I zjazd

W dniach 18 – 20 czerwca odbyło się szkolenie medialne. W piątek poznaliśmy się z uczestnikami oraz zostaliśmy wprowadzeni w tematykę.

Następnego dnia zostały nam przedstawione podstawy dziennikarstwa przez pana Macieja Kluczka. Rozmawialiśmy o tym jak dobrze napisać artykuł oraz w jaki sposób przygotować się do przeprowadzenia wywiadu. Później podzieliliśmy się na grupy i w ciągu 15 min mieliśmy napisać artykuł. Dzięki małej ilości czasu mogliśmy poczuć na własnej skórze presję czasu, która towarzyszy dziennikarzowi w trakcie pracy.

Podczas popołudniowego bloku warsztatów mieliśmy przyjemność gościć pana Mateusza Maranowskiego. Przedstawił nam w jaki sposób kreować swój wizerunek oraz wpływające na niego czynniki. Tutaj również w części praktycznej mieliśmy do napisania artykuł, najpierw w grupach, a następnie samodzielnie. Pokazało to nasze mocne strony oraz to, nad czym musimy jeszcze popracować. Najciekawszym z zadań było przyjęcie postawy oraz światopoglądów całkowicie odmiennej osoby z mediów lub postaci historycznej i wypowiedzenie się na wybrany wcześniej temat.

Niedziela była ostatnim dniem całego szkolenia. Podczas przedpołudniowej prezentacji Marcin Chmielnicki przybliżył nam jakie są uwarunkowania komunikacji zewnętrznej i w jaki sposób powinien być zbudowany sektor medialny.

Przez te dni panowała cudowna atmosfera, a jedzenie było przepyszne. Nawet komary, których w lesie nie brakuje, nie doskwierały nam aż tak jak się tego spodziewaliśmy. Bardzo podobała mi się część teoretyczna, ale najlepiej bawiłam się i najwięcej nauczyłam przy zadaniach praktycznych.

Klaudia Hudzik

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!