Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Spartakiada 2023

Za nami 13. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa! Największe zimowe zawody bez wpisowego dla amatorów białego szaleństwa. Były szusy wśród lasu tyczek, spektakularne hamowania za metą, pękająca lina w konkurencji rodzin i wyjątkowe pojazdy w zjeździe na „byle czym”. Tak krótko można by podsumować kilkugodzinne zmagania uczestników tegorocznej edycji Spartakiady. A wszystko pod hasłem „Autostrada do nieba” bł. Carlo Acutisa.

Po raz kolejny spotkaliśmy się na stoku w Kasinie Wielkiej, by rozegrać zawody narciarskie dla prawie 100 uczestników. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie według wieku i płci. Tegoroczną nowością była konkurencja open dla uczestników powyżej 30 roku życia, która cieszyła się dużą popularnością. W tym roku za cel Spartakiady obraliśmy sobie łączenie pokoleń miłośników narciarstwa i cel ten w 100% zrealizowaliśmy.

Jak zawsze duże emocje towarzyszyły konkurencji zjazdu na „byle czym”. Pojazdy musiały przebyć odległość 100 m, nawiązywać do hasła zawodów, a budowniczowie musieli wykazać się kreatywnością projektu. Byliśmy świadkami zjazdu taksówki, która zabrała uczestników prosto do Nieba. Sportowego buta, który zmierzył się z wieloma trudnościami na drodze do wyznaczonego celu oraz pięknej monstrancji, która miała przypomnieć nam, że Eucharystia jest drogą do wieczności z Jezusem.

Warto wspomnieć również o konkurencji dla osób duchownych, w której po raz czwarty z rzędu zwyciężył o. Mariusz Tabor. Puchar przechodni dla duchownych ufundował abp Marek Jędraszewski.

Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia patronów, partnerów i sponsorów, a przede wszystkim bez otwartych ramion naszego gospodarza p. Sławomira Pala, prezesa stacji Kasina SKI. Ponad 30 wolontariuszy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży okazało swoje gotowe do pracy ręce i dołożyło przysłowiową cegiełkę do budowania rodzinnej atmosfery zawodów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy GOPR.

Zwycięzcy nie opuścili zawodów z pustymi rękami. Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe Zostały ufundowane przez partnerów wydarzenia Miasto Mszana Dolna, Gminę Mszana Dolna,
Gminę Lubień i Gminę Niedźwiedź.
Kierujemy gorący apel do wszystkich szusujących po stokach, wpadnijcie do nas w przyszłym roku i zostańcie z nami na dłużej.

 

Autorka: Katarzyna Krakowiak

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!