Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Otwarcie Bazy Młodych i wdrażanie DODAJ DOBRA

To historyczna chwila i szczególny moment dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”. Nastąpiło otwarcie Bazy Młodych KSM – domu dla młodzieży z całej Polski, który będzie przestrzenią dla rozwoju młodego człowieka oraz inauguracja rozpoczęcie wdrażania strategii rozwoju DODAJ DOBRA w FDM. Stawiamy na młodzież – na jej rozwój, zaangażowanie i kształtowanie w niej wartości.

 

16 grudnia uroczystego poświęcenia dokonał ks. bp Adam Bab – delegat KEP ds. KSM. „Słowem kluczowym tego rozwiązania jest słowo „DOM”. (…) W słowie „DOM” odnajdujemy pewien program życia, który nie jest nam wyłożony, tylko do którego jesteśmy zapraszani.” zaznaczył podczas homilii ksiądz biskup.

 

To w tym domu kreuje się młodzieżowe centrum spotkań, przestrzeń do dyskusji historycznej i wymiany myśli patriotycznej. „Otwarcie Bazy Młodych jest proroczym znakiem, który powinien przyświecać wspólnotom i organizacjom młodzieżowym w całej Polsce. Przez wiele lat zamykaliśmy chrześcijaństwo w murach kościoła (…) zapominając o tym, że chrześcijaństwo polega też na budowaniu relacji.” przypomniał JE. Ks. Bp Grzegorz Suchodolski – Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

 

Zakupiona nieruchomość to szansa do współpracy wśród wielu organizacji, stowarzyszeń, ruchów i wspólnot zakorzeniona w tradycyjnych wartościach – jednak w nowoczesnym wymiarze. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu zakupu domu w ramach konkursu ogłoszonego przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej – Fundusz Patriotyczny.

 

„Po raz pierwszy w historii mamy takie zjawisko, że decydenci słuchają młodych ludzi, zapraszają ich do dialogu (…) Bardzo istotne jest to, żeby formować młodych ludzi wokół wartości.” powiedział podczas konferencji Pan Minister Piotr Mazurek – Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej.

 

Miejsce jest bardzo ważne, ale na tym nie koniec. Tego samego dnia podczas konferencji prasowej DODAJ DOBRA została zaprezentowana strategia „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY” finansowana w ramach PROO1a z Narodowego Instytutu Wolności. Jej głównym celem jest przygotowanie narzędzi do pomnażania dobra za pomocą: platformy internetowej, szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz budowania relacji. Chcemy zwiększać zaangażowanie obywateli w życiu publicznym, poprzez wspieranie działań społecznych i wolontariatu, o którym wspomniał Wojciech Kaczmarczyk Dyrektor NIW-CRSO.

 

„Wolontariat to także ten wymiar działania wolontariuszy, którego nie widać, który jest schowany w czterech ścianach osób chorych, w szpitalach, szkołach, gdzie wolontariusze pomagają ludziom, małym dzieciom, to także wolontariat, który dzieje się w wielu parafiach.”

 

Wsparcie młodzieży, która zmaga się z problemami to wyzwanie współczesnego świata.

 

„Mamy pomysły, mamy dom, mamy siebie nawzajem, mamy misję.” podsumowuje ks. dr Andrzej Lubowicki – Asystent Generalny KSM.

 

Wspólnie DODAWAJMY DOBRA!

Galeria zdjęć


 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!