Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Małe-wielkie zmiany!

Małe-wielkie zmiany! Już w przyszłym roku, w rozliczeniu podatkowym za 2022 r., podatnicy będą mogli przekazać OPP 1,5%, a nie jak do tej pory 1% podatku dochodowego. Myślisz, że 1,5% niewiele znaczy? Wręcz przeciwnie. Dla nas to konkretne źródło finansów, a co za tym idzie możliwości rozwoju i tworzenia perspektyw dla młodych ludzi.

Choć do rozliczenia podatku pozostało jeszcze trochę czasu, warto już dziś zastanowić się komu udzielić wsparcia. Jeśli młodzież jest dla Ciebie ważna zdecyduj się przekazać swój 1,5% podatku na Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a my pokażemy Ci jak szybko i bez obaw tego dokonać.

Proces rozliczenia podatkowego niejednokrotnie przysparza wielu nerwów i frustrujących sytuacji, kojarząc się ze skomplikowaną dokumentacją. Pragniemy „odczarować” tą wizję. W tym celu został powołany zespół, którego zadaniem będzie krok po kroku przeprowadzić podatnika po procedurze wypełniania formularza PIT, oraz wyjaśnienie zagadnień z tym związanych. Zespół ten składa się z Druhen i Druhów KSM, którzy w ostatnim czasie odbyli szkolenie fundraisingowe i chcą świadomie oraz aktywnie pozyskiwać fundusze na rzecz stowarzyszenia. Koordynatorem zespołu i jednocześnie całej kampanii jest Jan Cytryński, wywodzący się z archidiecezji gnieźnieńskiej. Swoje powołanie do służby KSM rozwijał pełniąc różne funkcje w Zarządzie Diecezjalnym. Obecnie jest Skarbnikiem ZD i w tej dziedzinie chce rozwijać swoje umiejętności, by dzięki temu rozwijało się także stowarzyszenie.

          

Przez moje działanie w KSMie i wypowiedziane 5 lat temu “GOTÓW”, pragnę służyć młodym, aby pokazać im Jezusa i prawdziwy Kościół. Jest to misja, aby inspirować innych do działania, które doprowadzi ich do zbawienia. Tego mogę dokonać tylko przez cnotę, naukę i pracę. mówi sam koordynator.

 

 

 

 

 

 

Pragniemy dotrzeć do jak największej liczby osób, dlatego potrzebujemy zaangażowania Twojej diecezji! W Najbliższym czasie powiększymy zespół o koordynatorów diecezjalnych, którzy dostaną wszystkie potrzebne materiały, aby o 1,5% usłyszała cała Polska.

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!