Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

26 pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

„Z zawierzeniem bł. Prymasa idziemy do Maryi”

Na Jasnogórskim Szczycie o godz. 12.00 miała miejsce Msza św., która stanowiła uwieńczenie 26 Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. W pielgrzymce wzięli udział  reprezentacji KSM: druhna przewodnicząca Martyna Gieleta i Asystent Generalny KSM ks. Andrzej Lubowicki. W swojej homilii metropolita częstochowski podkreślił, że podobnie jak Prymas Tysiąclecia członkowie Akcji Katolickiej powinni się wzajemnie umacniać oraz „wypraszać potrzebne siły tak, jak Maryja w Wieczerniku z Apostołami, po to, żeby odnawiać swoją miłość do Chrystusa”. Arcybiskup Depo przypomniał również, że zasadniczym celem Akcji Katolickiej jest nie tylko dawanie świadectwa biskupów, życia, ale przede wszystkim, „wprowadzanie Boga w nasz ludzki świat”. „Akcja Katolicka to nie tylko akcyjność, ale też stałe formacyjne zadanie modlitwy i zawierzenia”, stwierdził arcybiskup Depo.

W homilii nie zabrakło również odniesień do kwestii jedności w różnorodnych wymiarach Kościoła. Metropolita częstochowski przypomniał również, o tym, że w obecnej dobie kompromis z duchem tego świata jest zachowaniem obcym uczniowi Chrystusa, który swoje relacje buduje z Bogiem w Chrystusie Jezusie.

Droga Maryjna bł. kard. Stefana Wyszyńskiego jest dla nas oddechem wiary”, stwierdził arcybiskup Depo. Jednocześnie przypomniał członkom Akcji Katolickiej, że to właśnie Prymas Wyszyński, pośród różnorodnych bolesnych doświadczeń zwracał uwagę na pilną potrzebę wplecenia wartości chrześcijańskich w życie społeczne Polaków. Dlatego członkowie Akcji Katolickiej powinni być świadomi faktu „wspólnego przeżywania wiary w jej aspekcie społecznym”. „Z bł. kard. Stefanem do Maryi – to jest nasza droga”, stwierdził arcybiskup Wacław Depo.

Na zakończenie Eucharystii, prezes KIAK Urszula Furtak, wraz z wiceprezesami zarządu, odczytała akt zawierzenia Akcji Katolickiej Matce Bożej. Tuż po zakończeniu Eucharystii liczne grupy pielgrzymów Akcji Katolickiej z Polski, spędziły czas na Jasnej Górze na osobistej i wspólnotowej modlitwie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!