Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Spotkanie Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą poprowadzoną przez Biskupa Grzegorza Suchodolskiego przewodniczącego Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, który powitał i przedstawił uczestników spotkania, a także zapoznał z planem spotkania.

W programie mieliśmy możliwość zapoznać się m.in. z wystąpieniami ks. Krzysztofa Pawliny, bpa Andrzeja Czai, ks. Andrzeja Kicińskiego. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina ukazał plusy Szkoły Duszpasterstwa Młodzieży, która gromadzi księży i siostry z całej Polski oraz zaprosił na nowy rok akademicki.

Biskup Andrzej Czaja – Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP przedstawił temat: „Podążanie razem. Kryteria właściwej relacji pomiędzy krajowym duszpasterstwem młodzieży, a duszpasterstwami diecezjalnymi” jako Kościół wspólnotowy, otwarty i służebny. Ksiądz. A. Słomkowski przedstawił dziesięć kroków w drodze do Lizbony. oraz perspektywę pastoralną, która wskazała kierunki i priorytety duszpasterstwa młodzieży w Polsce.

Azariasz Hess OFM inicjator i pomysłodawca peregrynacji relikwii bl. Karola Acutisa w diecezjach polskich. zachęcił do uczestnictwa w ogólnopolskiej peregrynacji tych że relikwii z udziałem młodzieży. Zauważył, ze można w ten sposób ożywić pobożność Eucharystyczną i Maryjną, oraz ze przykład błogosławionego może być wspaniałym przykładem dla rodziców, którzy dzięki niemu, i jego pytaniom nawrócili się i powrócili do wiary, a teraz oni po śmierci syna kontynuują uczestnictwo w codziennej Eucharystii. Eucharystia dla Carla to nie było „coś”, a „Ktoś”. Codziennie po I Komunii Świętej był w Kościele na Eucharystii. Carlo miał korzenie Polskie. Jego babcia była Polką, niańka także.

Spotkanie zakończyło się modlitwą za ŚDM w Lizbonie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!