Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Z nadzieją na pokój – spotkanie z p. Agatą Kornhauser-Dudą

W środę 2 marca 2022r. do Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku przybyła z wizytą Pani Agata Kornhauser-Duda – Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkała się ona z uchodźcami ukraińskimi, wolontariuszami z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizującymi akcję „Polak z Sercem dla Pokoju” oraz pracownikami NOE w Broku. W spotkaniu uczestniczył również  Pan Minister Adam Kwiatkowski.

W trakcie spotkania odbywającego się w rodzinnej atmosferze, Pani Prezydentowa powiedziała: „Polacy, właściwie z dobroci serca, wszyscy ruszyli, żeby zorganizować pomoc i wszyscy się w tej pomocy zjednoczyli.” Wiele osób z Ukrainy dziękowało za pomoc i wsparcie, które otrzymują. Pobyt uchodźców w ośrodku odbywa się dzięki wsparciu Wojewody Mazowieckiego, w imieniu którego działa Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pierwsza Dama swoimi słowami przekazała światło nadziei, a serca młodych wolontariuszy rozpaliła do dalszego działania.

„Mamy głęboką nadzieję, my wszyscy, że tak jak po ciemnej nocy przychodzi jasny dzień i nowy początek, tak również przyjdzie pokój.” – pocieszała Pani Prezydentowa podczas spotkania z rodzicami i dziećmi. Łzy smutku, ale również radość z płynącego dobra były widoczne na twarzach ludzi.

Małżonka Prezydenta Andrzeja Dudy wyraziła wdzięczność młodzieży i wsparła ich działania w ramach akcji Polak z Sercem dla pokoju, które niesie pomoc i wsparcie potrzebującym. „Do tej akcji zaproszeni są wszyscy. Polak z Sercem dla Pokoju to nowa inicjatywa, która opiera się na modlitwie, zbiórce finansowej, zbiórce darów oraz zaangażowaniu młodych ludzi.” – powiedział ks. dr Andrzej Lubowicki  – Asystent Generalny KSM. Młodzi zrzeszeni w Stowarzyszeniu natychmiast podjęli działania i niosą pomoc: segregują dary, organizują zbiórki artykułów i środków finansowych, służą wsparciem oraz otaczają modlitwą. Wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w podziękowaniu przekazali Pierwszej Damie grafikę oraz koszulkę akcji „Polak z Sercem dla pokoju”.

Wszyscy wspólnie złączyli się w modlitwie o pokój podczas Mszy Świętej. Środa popielcowa, która jest początkiem Wielkiego Postu, wzywa wszystkich do przemiany, nawrócenia i opamiętania.

Pomoc jest potrzebna przez cały czas. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się, zaangażowania i wsparcia inicjatywy. Formy możliwej pomocy można znaleźć na polakzsercem.pl

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!