Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Akcja Polak z sercem ruszyła!

To granice się zmieniły, oni zostali u siebie. Musimy im teraz pomóc! Rusza czwarta edycja akcji Polak z Sercem – charytatywnej inicjatywy pomocy Polakom na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Początek już 11 listopada.

Akcja „Polak z sercem” to inicjatywa, której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Jest to już 4. edycja charytatywnej inicjatywy KSM. Od 11 do 21 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka finansów przed kościołami i na ulicach polskich miast. Akcję będzie koordynowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Równocześnie będzie trwała zbiórka internetowa przy pomocy e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków na konkretne potrzeby naszych Rodaków z Kresów. E-Daromat zostanie uruchomiony 11 listopada w Święto Niepodległości pod adresem www.polakzsercem.pl. Polaków na wschodzie będzie można wesprzeć za pomocą charytatywnego SMS-a o treści KRESY wysyłanego pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Wielki finał akcji 15 stycznia 2022 roku. Do tego czasu możemy cały czas pomagać.

­­ – W e-Daromacie oprócz typowych produktów spożywczych, w tej edycji pojawiły się również nowości takie jak: wymarzony prezent na Boże Narodzenie, apteczka seniora czy piórnik dla malucha. Każdy z tych produktów, które znajdują się na naszej platformie do pomagania, jest ściśle związany z najpilniejszymi potrzebami naszych rodaków – mówi Marcin Chmielnicki, przedstawiciel KSM ds. mediów. Pomaganie w dobie pandemii może być bardzo proste – wystarczy wejść na www.polakzsercem.pl wybrać produkty, którymi chcemy obdarować potrzebujących, przekazać środki na ich zakup, a KSM i partnerzy akcji dostarczą produkty na czas – dodaje Marcin Chmielnicki.

W poprzedniej edycji akcji do Polaków mieszkających za wschodnią granicą trafiło ponad 100 tysięcy złotych, za które zakupiono żywność, przybory szkolne i środki czystości. Zebrane pieniądze wsparły setki rodzin na wschodzie oraz umożliwiły wydanie tysięcy gorących posiłków w stołówkach dla ubogich.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to organizacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 1990 r. Działa w 31 polskich diecezjach i zrzesza 9 tysięcy młodych ludzi. Głównym zadaniem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!