Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Spartakiada 2021

Białe szaleństwo na stoku w pięknych okolicznościach przyrody, świetna atmosfera, moc atrakcji, zdrowa rywalizacja oraz radość ze wspólnego spotkania. To wszystko czeka na uczestników 11 edycji zawodów zimowych organizowanych 6 marca przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stację Narciarską Kasina SKI.

Spartakiada Zimowa to największe tego typu w Polsce, całkowicie darmowe, zimowe zawody sportowe. Od jedenastu lat wydarzenie przyciąga setki miłośników białego szaleństwa z kraju i nie tylko, bo na Spartakiadzie każdy znajdzie coś dla siebie! Jednak Spartakiada ma o wiele dłuższą tradycję – przed edycjami ogólnopolskimi odbyło się blisko 10 edycji diecezjalnych. Zatem spartakiadowe szaleństwo trwa już od ponad 20 lat!

Celem wydarzenia jest promocja aktywnego trybu życia, stworzenie dzieciom, młodzieży i dorosłym w wieku 8-30 lat możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ważna jest również możliwość sportowej rywalizacji w duchu zasad fair-play. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 120 uczestników, nie tylko z Polski.

Na stoku nikt nie będzie się nudził. Uczestnicy mogą konkurować ze sobą w następujących kategoriach: slalom gigant narciarstwo, slalom gigant snowboard (obie z uwzględnieniem podziału na płeć i wiek), zjazd na „byle czym” (gdzie oceniana będzie kreatywność wykonanego pojazdu). Ponadto przewidziano dodatkową konkurencję slalom gigant dla osób duchownych, gdzie toczy się rywalizacja o Puchar Jana Pawła II oraz zmagania na śniegu dla rodzin. Z zawodów nikt nie wyjedzie z pustymi rękami. Na zwycięzców czekają medale, puchary oraz cenne nagrody.

Co roku duchowym przygotowaniom do wydarzenia, jak i samym zmaganiom na stoku przyświecają jakieś szczególnie ważne słowa. Tym razem zgłębiamy nauczanie Prymasa Tysiąclecia! Hasłem przewodnim edycji stały się słowa „Samego siebie przezwyciężaj!”, które mają zachęcić nas do pokonywania swoich słabości, wstania z kanapy, na której może zasiedzieliśmy się w wyniku pandemii. Sport na świeżym powietrzu to idealny sposób na wyjście ze swojej strefy komfortu i hartowanie ducha!

Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich miłośników sportów zimowych i aktywnego wypoczynku. Zapisy prowadzone są poprzez formularz na stronie internetowej: www.spartakiadazimowa.pl do 25 lutego. Przed dokonaniem zapisu bardzo prosimy dokładnie zapoznać się z zamieszczonym regulaminem.

Zapraszamy do obserwowania naszego FB: https://www.facebook.com/SpartakiadaZimowa, gdzie co tydzień zgłębiamy inny fragment z nauczania kard. Wyszyńskiego. By być na bieżąco, warto także kliknąć „wezmę udział” w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/147126243880300.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Krakowski – abp Marek Jędraszewski oraz Małopolski Kurator Oświaty. Koniecznie zabierzcie ze sobą znajomych. Świetna zabawa gwarantowana!

KSM Archidiecezji Krakowskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!