Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

KSM na Zielonym Forum Młodych

W świecie stworzonym człowiek nie może funkcjonować w oderwaniu od przyrody. Człowiek nie może być jej wrogiem i traktować ją tylko w kategoriach bezwzględnego wykorzystania. Nie może też – przewartościowując znaczenie przyrody – twierdzić, że świat stworzony jest ważniejszy od człowieka – mówił Przewodniczący Prezydium KR KSM Patryk Czech, w trakcie środowego Zielonego Forum Młodych. Gospodarzem spotkania był Minister Środowiska Michał Woś.

W świecie stworzonym człowiek nie może funkcjonować w oderwaniu od przyrody. Człowiek nie może być jej wrogiem i traktować ją tylko w kategoriach bezwzględnego wykorzystania. Nie może też – przewartościowując znaczenie przyrody – twierdzić, że świat stworzony jest ważniejszy od człowieka. W odwiecznym planie Stwórcy człowiek zajmuje centrali miejsce w świecie. Nie oznacza to, że może bezrefleksyjnie krzywdzić świat stworzony – mówił Patryk Czech. Przewodniczący Prezydium zwrócił uwagę słuchaczy na potrzebę ekologii integralnej, czyli takiej która uznaje odpowiednią hierarchię stworzeń. To właśnie w takiej postawie, człowiek zobaczy siebie jako opiekuna, któremu takie zadanie zlecił sam Pan Bóg.

Forum zainicjowało pracę Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska. Uroczystość wręczenia not powołujących do rady poprzedziły wystąpienia przedstawiciela Lasów Państwowych, Przewodniczącego Prezydium KR KSM oraz Ministra Środowiska. Spotkanie odbyło się w Instytucie Badawczym Leśnictwa  w Sękocinie Starym.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!