Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Szkolenie dla Sekretarzy Zarządów Diecezjalnych

W dniach 21-23.08. w Sulejówku odbyło się szkolenie dla sekretarzy Zarządów Diecezjalnych, realizowane w ramach projektu Młodzi 4.0 – Inkubator Organizacji Młodzieżowych. Omawiane treści dotyczyły dokumentacji najczęściej wykorzystywanej w codziennym funkcjonowaniu stowarzyszenia.  

Piątkowy wieczór był poświęcony na wprowadzenie w tematykę szkolenia i rozpoznanie potrzeb poszczególnych diecezji w zakresie prowadzenia dokumentacji. Prowadząca spotkanie Aleksandra Samula – skarbnik Prezydium Krajowej Rady KSM podkreśliła, jak ważne jest rzetelne prowadzenie dokumentacji zarówno w kontekście codziennej działalności stowarzyszenia jak i dokumentacji archiwalnej.

W sobotę w godzinach porannych uczestnicy szkolenia na podstawie wzorów dokumentów analizowali poprawny zapis i aspekt grafiki w tworzeniu dokumentów. Rozpoczynając od identyfikacji wizualnej stowarzyszenia, przez wnioski, sprawozdania i protokoły, aż po uchwały sekretarze szczegółowo zapoznali się z elementami, które powinny zawierać poszczególne dokumenty. Po południu odbyła się wideokonferencja, którą poprowadził Konrad Dyda – przedstawiciel organizacji Ordo luris. Tematyka obejmowała podstawy prawne, podmiotowość oraz prawa i obowiązki KSM, a także analizę statutu i wprowadzonych zmian.

W ostatnim dniu szkolenia sekretarze mieli okazję odwiedzić biuro KSM w Ogólnopolskim Domu KSM w Sulejówku i zapoznać się z dokumentacją wykorzystywaną w bieżącej pracy biura.

Niewątpliwie był to czas wypełniony intensywną pracą nad podniesieniem kwalifikacji sekretarzy diecezjalnych, którzy pełni zapału do pracy wrócili, by działać w swoich diecezjach bardziej świadomie i profesjonalnie.

Karolina Kot
KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!