Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Spotkanie po latach

20 czerwca br. w Sulejówku odbyło się spotkanie obecnego Prezydium Krajowej Rady KSM z członkami Prezydium i Krajowej Komisji Rewizyjnej, którzy sprawowali swoje funkcje na przestrzeni 30 lat działania reaktywowanego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Swoją obecnością zaszczycili: Renata Hasiuk- pierwsza przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady, pełniący tę funkcję w kolejnych latach- Leszek Bodus, Marcin Szczęsny, Krzysztof Kumięga, Ilona Trojnar, a także Ludwik Hasiuk i Janusz Leśniak.

W pierwszej części spotkania zaproszeni goście dzielili się wspomnieniami związanymi ze swoją działalnością w Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Nie zabrakło zabawnych anegdot oraz faktów nieopisanych w żadnej publikacji o historii KSM. Druh Przewodniczący Patryk Czech oraz Asystent Generalny ks. Andrzej Lubowicki przedstawili aktualną sytuację KSM w Polsce wraz z obecnie realizowanymi projektami i wydarzeniami, m.in. Platformą KSM, projektem Młodzi 4.0., czy szkoleniami z fundraisingu. Przybyli goście wyrażali swój podziw dla różnorodności i skali działania Stowarzyszenia. Byli też pod wrażeniem domu, który zajmuje obecnie Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży.

Centralnym punktem spotkania była Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Asystent Generalny. W skierowanym do wiernych słowie wyraził wdzięczność wobec KSM-owiczów-Seniorów za pamięć o Stowarzyszeniu. Ksiądz Asystent zwrócił uwagę na to, jak ważną rolę pełni ta grupa KSM-owiczów w dalszym rozwoju całego Stowarzyszenia. Doniosłym momentem było wspólne odśpiewanie Hymnu KSM.

Po Eucharystii i obiedzie Druh Przewodniczący przedstawił plan obchodów jubileuszu 30-lecia reaktywacji KSM. Zaprosił też przybyłych do brania udziału w comiesięcznych Apelach Jasnogórskich, w których KSM-owicze zawierzają całe Stowarzyszenie opiece Matce Bożej. Przedstawiciele obecnego Prezydium zwrócili się z prośbą do swoich poprzedników o pomoc w przygotowaniach do tego jubileuszu, m.in. poprzez pomoc w nawiązaniu kontaktu z jak największą liczbą członków-seniorów. Przybyli Goście zapewnili też, że pomogą w odtworzeniu historii Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, według swojej najlepszej wiedzy.

Takie spotkania pokazują, że każdy KSM-owicz bierze bezpośredni udział w tworzeniu historii Stowarzyszenia. To co dzieje się teraz, na oczach obecnie działających członków, może mieć wpływ na KSM za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, o czym teraz przekonują się KSM-owicze-Seniorzy.

Anna Błazińska

Zastępca Przewodniczącego KR KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!