Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Stowarzyszenie wspiera domy dziecka i ośrodki pomocy społecznej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej wspiera akcję #DomyDzieckaBezWiursa, organizowaną przez zaprzyjaźnioną fundację. Do tej pory  udało się zaopatrzyć dwanaście placówek w pakiety zdrowotne i higieniczne. Z kolei Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zorganizowało zbiórkę niezbędnej odzieży dla Domu Pomocy Społecznej w Bochni.

Młodzież zrzeszona w Stowarzyszeniu, w tym niełatwym czasie, w szczególny sposób chce działać na płaszczyźnie charytatywnej – mówi Prezes KSM Diecezji Rzeszowskiej Weronika Lepucka. Jako KSM angażujemy się w promocję, aby akcja dotarła do jak najszerszego grona odbiorców. Jej celem jest zaopatrzenie sześćdziesięciu domów dziecka w pakiety zdrowotne i higieniczne, tak aby dzieci, które tam mieszkają, mogły czuć się bezpiecznie – dodaje Weronika Lepucka.

Do tej pory udało się wesprzeć dwanaście placówek. Zbiórka prowadzona jest przez portal zrzutka.pl https://bit.ly/2yy4ysg.

Z kolei Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zorganizowało zbiórkę dla Domu Pomocy Społecznej w Bochni.  Pierwsza część ubrań, ręczników i pościeli trafiła już do potrzebujących.

Od kilku tygodni zastanawialiśmy się mocno, co możemy, jako KSM naszej diecezji zrobić, aby nasze wspólnoty nie umarły, ale pozostały żywe, mimo tej trudnej sytuacji. Inspiracja sama przyszła. Niepokojące wieści o DPS-ie w Bochni docierały do nas różnymi kanałami, słyszeliśmy o nich w telewizji, w Internecie, praktycznie wszędzie. Cała Polska była poruszona tą niezwykle trudną sytuacją, a my byliśmy tak blisko, to nasz region. Tuż po świętach podjęliśmy decyzję, że chcemy pomóc. Działaliśmy w sieci, zapraszaliśmy Oddziały i znajomych do zaangażowania się w tę akcję. Telefony, maile i wiadomości z licznymi zapytaniami same zaczęły spływać w niesamowitym tempie. Kolejne Oddziały deklarowały chęć pomocy! Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, jak bardzo ludzie chcą sobie pomagać, jak chętnie dzielą się tym co mają. To było piękne, ponieważ w tym czasie wzmocniła się nasza jedność – opowiada Natalia Nowosińska, Koordynator Akcji, z Zarządu Diecezjalnego KSM Diecezji Tarnowskiej.

W naszej parafii na informację o akcji, odpowiedziało o wiele więcej osób, niż się spodziewaliśmy! Pragnęli nie tylko dzielić się paczkami, ale byli również chętni do przekazywania informacji dalej. Nawet lokalne strony internetowe o nas pisały. Co za tym idzie, paczki przekazały nie tylko osoby bezpośrednio związane z Oddziałem KSM, ale różni parafianie. Ciężko na razie powiedzieć, jakie będą skutki tej akcji dla naszej wspólnoty, ale można było zobaczyć, że ludzie są bardzo chętni do pomocy. – wspomina Ksiądz Oskar Leśniak, Asystent Oddziału KSM w Straszęcinie.

W ostatnim czasie akcja przybrała zawrotne tempo – to wszystko dzięki Waszemu zaangażowaniu! Bardzo serdecznie dziękujemy za ogromny odzew. W imieniu wszystkich mieszkańców DPS w Bochni dziękujemy Wam za przekazanie potrzebnych rzeczy – piszą na swoim profilu na Facebooku młodzi z KSM Diecezji Tarnowskiej.

Epidemia nadal trwa. Niewykluczone, że kolejne miejsca znajdą się kiedyś w tak trudnej sytuacji jak jeszcze niedawno Bochnia. Niech ten trudny czas będzie czasem dzielenia się dobrem, niech nie zamyka naszych oczu na krzywdę drugiego człowieka, ale inspiruje do pomocy tym, którzy jej teraz najbardziej potrzebują.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!