Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Inicjatywy Stowarzyszenia na najbliższe tygodnie

#ModlęSięwDomu, „Miłość w czasach zarazy”, czy rekolekcje on-line „Wielki Post – Wielkie Gotów” to tylko kilka akcji, w które Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży poszczególnych diecezji zaangażuje się w najbliższych dniach.

25 marca KSM Diecezji Siedleckiej rozpoczyna akcję #PostAntyWirusowy. Młodzi przez modlitwę i post chcą prosić Pana Boga o miłosierdzie i oddalenie pandemii koronawirusa. Akcja skierowana jest przede wszystkim do młodych, ale mogą się w nią włączyć również ci wszyscy, którzy przez taką formę chcą się jednoczyć z całym Kościołem w modlitwie o oddalenie pandemii.

Zasady akcji są proste:
• zastanów się nad formą postu, który chcesz podjąć, chodzi o to, aby poczuć brak czegoś, do czego jesteś przywiązany; może to być smartfon, Internet; sam wybierasz jakiego postu się podejmiesz
• poinformuj nas mailowo (biuro@ksmsiedlce.pl), w komentarzu pod postem o akcji lub wiadomością do profilu KSM Diecezji Siedleckiej na FB o swojej chęci udziału w akcji, na podstawie zgłoszonych osób przydzielimy Tobie dzień, w którym będziesz uczestniczyć w akcji oraz tajemnicę różańca, którą będziesz się modlił
• we wskazanym dniu pościj i pomódl się na różańcu
• wstaw zdjęcie lub nagranie na swój profil na FB pokazujący Twój udział w akcji oznaczając post hasztagiem #PostAntyWirusowy, Twój post zostanie udostępniony przez profil KSM Diecezji Siedleckiej

Akcja nie ogranicza się do terenu diecezji siedleckiej. Boże miłosierdzie nie zna granic, koronawirus też granic nie zachowuje, dlatego przekazujmy sobie informację o akcji i włączajmy się w nią ufając Bożemu miłosierdziu i wierząc, że Pan Bóg obdarzy nas tym, czego w tym trudnym czasie naprawdę potrzebujemy.

„Miłość w czasach zarazy” to rekolekcje KSM archidiecezji lubelskiej, które na Facebooku poprowadzi ks. Krzysztof Krzaczek. Konferencje i rozważania będą poświęcone czterem Ewangeliom.

– Będziemy mogli rozważać Słowo, które Duch Święty za pośrednictwem Ewangelistów nam zostawił, abyśmy słuchali, poznawali i żyli tym Słowem. Zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy, medytacji i słuchania Słowa, które kieruje do nas nasz Pan Jezus Chrystus. Zachęcamy Was również do udostępniania i zapraszania swoich znajomych na te niezwykłe Rekolekcje Wielkopostne – czytamy na stronie wydarzenia.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/258712658462716/

#ModlęSięwDomu to inicjatywa KSM archidiecezji częstochowskiej. Młodzież zachęca, aby codziennie o 20:30 w swoich domach modlić się na różańcu.

– Kochani w najbliższych dniach, z uwagi na rosnące zagrożenie epidemiczne, chcemy łączyć się na wspólnej modlitwie zaproponowanej przez abpa Gądeckiego, pozostając w domu. Pragniemy ogarnąć modlitwą osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej, którą rozpoczniemy transmisją na żywo o 20:30. W kolejnych dniach chcemy ją kontynuować – zachęcają na swoim fanpagu młodzi z KSM.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/ksmacz/

Inicjatywą ogólnopolską, w którą zaangażowały się KSM diecezji tarnowskiej, rzeszowskiej i archidiecezji częstochowskiej, są rekolekcje on-line „Wielki Post – Wielkie Gotów”. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną była transmitowana na Facebooku 15 marca z Rzeszowa.

–Ze względu na okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, nie możemy zapominać o ewangelizacji i formacji. Ten szczególny czas musimy wykorzystać owocnie. Rekolekcje on-line to dobra okazja, aby pogłębić relację z Chrystusem – mówi Przewodniczący Prezydium KR KSM Patryk Czech.

Przez 3 kolejne niedziele KSM będzie transmitować w swoich mediach społecznościowych Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi. Tematami spotkań on-line będą podstawy nowego programu formacyjnego KSM „Hej do apelu stańmy wraz”. W trakcie kazania asystent KSM danej diecezji przedstawi zadania dla młodych, które warto wypełnić w nadchodzącym tygodniu. Zadania będą również publikowane na Facebooku.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/1078487835858362/ 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!