Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Wkrótce w KSM – KOMUNIKAT

Szkolenia z fundraisingu

W najbliższym czasie odbędzie się cykl trzech szkoleń z fundraisingu dla KSM-owiczów.

Terminy spotkań:

  • 27-29.03.2020
  • 24-26.04.2020
  • 15-17.05.2020.

Szkolenia są skierowane przede wszystkim do osób, które w Diecezjalnych Stowarzyszeniach zajmą się budowaniem i wzmacnianiem działań polegających na pozyskiwaniu środków. Odbędą się w Dobrym Miejscu – Katolickim Centrum Kultury w Warszawie, ul. Dewajtis 3, a koszt to 50 zł za zjazd (cały cykl kosztuje 150 zł).

Zgłoszenia na cykl szkoleń prosimy przesyłać do 13 marca na adres biuro@ksm.org.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby, które mailowo zadeklarują chęć udziału, otrzymają kartę uczestnictwa oraz dalsze informacje.

30-lecie reaktywacji KSM

W październiku 2020 r. będziemy przeżywać 30-lecie reaktywacji KSM w Polsce. Główne obchody odbędą się 10 października, w trakcie sesji 9-11.10. 2020 r. Chcemy spotkać się w jak najliczniejszym gronie – obecnych KSM-owiczów, Seniorów, Księży Asystentów, na wspólnym świętowaniu w Warszawie. Szczegóły odnośnie planu wydarzenia pojawią się niebawem, dziś rozpoczynamy już jednak zbieranie informacji, co do liczby reprezentantów, którzy przybędą na Sesję Zarządów Diecezjalnych oraz Zebranie Krajowej Rady z poszczególnych diecezji.

Dane te są bardzo istotne dla kwestii organizacyjnych, takich jak rezerwacja odpowiedniej liczby miejsc noclegowych w hotelach.

Prosimy o przesyłanie informacji do końca marca na adres ksm@florianska3.pl.

KSM-owskie DNA

Przygotowując się do obchodów 30-lecia reaktywacji KSM pragniemy przeżyć 7 miesięczne przygotowanie formacyjne.

Jednym z elementów, który ma przypomnieć młodzieży i księżom asystentom o naszej tożsamości, zainspirować ich do działania i dalszej pracy nad rozwojem Stowarzyszenia jest książka KSM-owskie DNA.

Autorem publikacji jest Asystent Generalny ks. Andrzej Lubowicki. 54 stronnicowa książka dostępna jest na stronie www.gotow.pl. Zachęcamy gorąco do zapoznania się i promowania tego KSM-owego Vademecum w swoich oddziałach, parafiach, diecezjach. Jest to pozycja, którą w bieżącym roku powinien przeczytać każdy KSM-owicz.

Rajd dla Życia

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię.  (Jr 1,5a)

Pan Bóg wielokrotnie na kartach Pisma Świętego mówi o świętości życia i ukazuje jego najwyższą wartość. Współczesny świat zdaje się coraz częściej zatracać tę prawdę i wybierając pozornie prostsze rozwiązania, proponuje działania niezgodne z Ewangelią. Dostrzegając rozgrywającą się na naszych oczach walkę między cywilizacją miłości, a cywilizacją śmierci, chcemy poprzez Rajd dla Życia dać świadectwo.

Akcja Rajd dla Życia to działanie dwutorowe, które ma na celu jednoczesne wsparcie materialne instytucji i organizacji wspierających ochronę życia, a także poszerzanie świadomości społeczeństwa odnośnie możliwości dla osób, które znajdą się w trudnej sytuacji, pomocy kobietom w nieplanowanej ciąży, a także modlitewnym wymiarze wsparcia poprzez udział w duchowej adopcji dziecka poczętego.

Jako młodzi ludzie chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi, którzy szukają wsparcia i zrozumienia w trudnej sytuacji i pokazać, że temat pro-life jest dla nas bardzo ważny.

Akcja ma charakter ogólnopolski. Zakłada, że 5 września 2020 roku w kilku miejscach na terenie Polski odbędą się Wydarzenia Centralne oraz zostanie przeprowadzone wykręcanie kilometrów. Organizatorami w poszczególnych diecezjach są Zarządy Diecezjalne lub osoby wyznaczone i wyraźnie wskazane przez Zarząd Diecezjalny, i we współpracy informacyjnej z Zarządem przygotowujące

wydarzenie. Pomoc w przeprowadzeniu akcji tj. przygotowanie informacji o kolejnych etapach tworzenia wydarzenia, koordynację promocji medialnej, przygotowanie dokumentów pomocnych przy przeprowadzeniu akcji koordynuje Zarząd KSM Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Diecezje chętne do przeprowadzenia akcji Rajd dla Życia proszone są o zgłoszenie gotowości do 8 marca na adres ksm@florianska3.pl. Zgłoszonym zostaną przesłane szczegółowe informacje, wskazówki co do początkowych działań przygotowawczych Rajdu oraz kalendarium poszczególnych etapów prac nad wydarzeniem.

Kongres Młodzieży Polonijnej

W roku 2020 odbędzie się 3. edycja Kongresu Młodzieży Polonijnej. Bp Wiesław Lechowicz – delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zaprosił KSM do włączenia się w organizację spotkania. Poszukujemy 10 osób, które w charakterze wolontariuszy chciałyby w dniach 1-9 sierpnia wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Kongresu i pomóc przy jego organizacji. Młodzież Polonijna przyjedzie do Krakowa, by spędzić czas poruszając się szlakiem świętych. Wolontariuszy należy zgłaszać mailowo do Druha Patryka Czecha na adres p.czech@ksm.org.pl do końca marca.

Apele Jasnogórskie

Przygotowując się do jak najlepszego przeżycia 30-lecia reaktywacji KSM, pragniemy oprócz zwrócenia szczególnej uwagi na formację, zawierzyć również KSM oraz wszystkich jego członków Matce Bożej. Odpowiadając na propozycję przedstawioną przez Bp. Marka Solarczyka, od marca Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży włącza się w prowadzenie raz w miesiącu rozważań podczas Apeli Jasnogórskich w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Co miesiąc do włączenia się w inicjatywę mają być zaangażowani KSM-owicze z innych diecezji. Pierwszy Apel 10 marca, a poprowadzi go wraz z Prezydium Krajowej Rady Bp Marek Solarczyk. Zgłaszać gotowość można do ks. Andrzeja Lubowickiego na adres a.lubowicki@ksm.org.pl lub telefonicznie 507 062 069, do końca marca.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!