Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Jubileuszowa 10. edycja Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej

W największych tego typu w Polsce zawodach zimowych bez wpisowego wzięło udział ponad 120 uczestników. Coś dla siebie znaleźli zarówno miłośnicy narciarstwa, jak i snowboardu oraz zjazdu na „byle czym”. Przygotowano również rozgrywki dla rodzin i specjalną konkurencję dla osób duchownych.

Hasłem wydarzenia były słowa: „Aby radość wasza była pełna” (J 15,11). Przypominały one uczestnikom i organizatorom, że jesteśmy powołani do życia w pełni radości, i że każdy z nas powinien do niej dążyć. Tak się stało, bowiem radość jest nieodłącznym elementem spotkania na stoku, uprawiania sportu (w duchu fair play) i podziwiania piękna górskich okolic. – Pełnia radości odnosiła się także do pełni zawodów, czyli do okrągłej, dziesiątej edycji – mówi Kamila Ciupińska z KSM.

Niespodzianką na stoku była obecność Spartakiadowicza Zimowego, czyli maskotki zawodów. Chętnie rozmawiał on z uczestnikami i robił sobie pamiątkowe zdjęcia.

Z okazji jubileuszu na wszystkich uczestników czekał też tort, a organizatorzy zachęcali także do zabrania ze sobą cytatu z Pisma Świętego wraz ze słodkim upominkiem.

– Dodatkową atrakcją był quiz z nagrodami, który dotyczył radości w Piśmie Świętym i Jana Pawła II, który ukochał sport. Zawody wpisały się bowiem w 100. rocznicę jego urodzin, a postać świętego przyświecała duchowym przygotowaniom do Spartakiady – na profilu Spartakiady na Facebooku publikowane były posty z inspirującymi myślami Ojca Świętego na temat aktywności fizycznej – wyjaśnia K. Ciupińska. Postać papieża uczczono też poprzez nagrodę specjalną w kategorii slalom gigant osób duchownych – metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski ufundował dla zwycięzcy puchar przechodni św. Jana Pawła II, który przez rok będzie przebywał u zwycięzcy, a na następnej Spartakiadzie zostanie przekazany kolejnemu.

Co ważne, okazało się, że zawody mają zasięg szerszy niż ogólnopolski. Po raz pierwszy wśród uczestników znalazła się bardzo liczna grupa Słowaków – kilku z nich znalazło się na podium. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Nikt nie wyjechał ze Spartakiady z pustymi rękoma – dla każdego przewidziano pakiet uczestnika.

Największe emocje, jak co roku, wzbudziła konkurencja zjazdu na „byle czym”. Uczestnicy musieli zbudować pojazd, który powinien nawiązywać do hasła przewodniego edycji, oceniano także kreatywność i solidność wykonania. Zwyciężyła grupa kaesemowiczów z Oddziału w Podsarniu-Harkabuzie, którzy zjechali na urodzinowej platformie z tortem – dla papieża z okazji setnych urodzin i dla Spartakiady z racji jubileuszowej edycji.

Patronat honorowy nad zawodami objęli metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Partnerami wydarzenia były Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna, Gmina Niedźwiedź, Gmina Lubień oraz Studio Kreatywne „W kropce” a sponsorami: Znak, Arcana, Lajkonik, Wawel, Rafael, Park Wodny Kraków i Dom Gościnny Majerczaków. Patronat medialny sprawował m.in. „Gość Niedzielny”.

Poniżej pełna lista zwycięzców 10. Spartakiady w odpowiednich kategoriach:

Narciarstwo 8-12 lat, dziewczęta i chłopcy

1. Mateusz Dziedzina

2. Konrad Przebinda

3. Erik Jandura

Narciarstwo 13-16 lat, dziewczęta

1. Klaudia Michura

2. Sofia Stacherova

3. Andrea Jurinakova

Narciarstwo 13-16 lat, chłopcy

1. Lukas Labdik

2. Stanisław Rapacz

3. Tomas Labdik

Narciarstwo 17-30 lat, kobiety

1.Karolina Maćkowiak

2. Klaudia Maćkowiak

3. Gabiela Bonior

Narciarstwo 17-30 lat, mężczyźni

1. Jakub Wójtowicz

2. Łukasz Kulpa

3. Dawid Pitek

Snowboard, kobiety

1. Klaudia Michura

2. Patrycja Drab

3. Sofia Stacherova

Snowboard, mężczyźni

1. Lukas Labdik

2. Bartłomiej Drab

3. Tomas Labdik

Slalom gigant osób duchownych

1. o. Mariusz Tabor

2. ks. Mirosław Lenart

3. ks. Marcin Borowicz

Zjazd na „byle czym”

1. Oddział KSM Podsarnie-Harkabuz

2.  Oddział KSM Balice

3.  Oddział KSM Kraków-Wola Justowska

Konkurencje rodzinne

1. Rodzina Maćkowiak

2. Rodzina Drab

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!