Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Abp Ryś do KSM: Spełnijmy 4 marzenia papieża Franciszka

Uczynić ubogich protagonistami, wyrazicielami życia chrześcijańskiego, wyrwać się z konsumpcjonizmu, szukać ubogacenia w różnorodności kultur, być obecnym zawsze przy potrzebującym – zachęcał w trakcie homilii skierowanej do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Abp Ryś odprawił mszę św. i intencji wszystkich członków Stowarzyszenia. Zachęcał młodych do odwagi w wyznawaniu wiary. Podkreślił też, że członkowie KSM powinni żyć tak, by inni patrząc na nich byli od razu pewni, że są oni uczniami Jezusa.

Metropolita łódzki powołując się na adhortację apostolską papieża Franciszka „Querida Amazonia”, zachęcał do czynnego włączenia się w papieską misję ewangelizacji.

Wszyscy jesteśmy zobowiązani, aby pomagać Piotrowi naszych czasów. Papież bez pomocy żywego Kościoła może o wiele mniej. Dzieje Apostolskie wyraźnie mówią, że św. Piotr nigdy nie występował sam. Głosił ewangelię mając ze sobą uczniów, którzy dawali świadectwo jego słowom. Kościół przepowiada zawsze we wspólnocie

– mówił abp Grzegorz Ryś.

Abp Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy św. podczas drugiego dnia Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej, fot. KSM
Abp Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy św. podczas drugiego dnia Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej, fot. KSM

Przypomniał też, że każdy rozdział najnowszej adhortacji Franciszka, wyraża jedno marzenie papieża.

Uczynić ubogich protagonistami, wyrazicielami życia chrześcijańskiego, wyrwać się z konsumpcjonizmu, szukać ubogacenia w różnorodności kultur, być obecnym zawsze przy potrzebującym, to 4 marzenia papieża Franciszka. Czy mamy odwagę je spełnić?

– pytał zebranych abp Ryś.

Dzisiejsze Święto Katedry św. Piotra, to nie sentymentalne przypomnienie o relikwiach „tronu” na którym miał wg tradycji siedzieć św. Piotr. Liturgia zwraca naszą uwagę na to, że mamy czynnie włączyć się w misję papieskiej ewangelizacji

– dodał arcybiskup Ryś. Na koniec metropolita łódzki przypomniał, że każdy chrześcijanin, który chce dać świadectwo wiary musi się stać „formą”. Życie chrześcijanina musi być zachętą do naśladowania.

Msza św. pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia była zwieńczeniem drugiego dnia Ogólnopolskiej Sesji Krajowej Rady i Zarządów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbywają się w Porszewicach k. Łodzi. Zakończą się one 23 lutego 2020 r.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!