Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Prezydium KSM podsumowuje 2 lata pracy: Nie ma rzeczy niemożliwych

Polak z sercem, nowy statut Stowarzyszenia, czy rozpoczęcie projektu Młodzi 4.0 – to tylko mała część osiągnięć ostatnich dwóch lat naszych działań – mówi przewodniczący prezydium KSM Patryk Czech. Koniec kadencji obecnego prezydium KSM to okazja do podsumowań. Wiem, że dla Stowarzyszenia nie ma rzeczy niemożliwych – dodaje Patryk Czech.

XIII kadencja pracy Prezydium KSM, to przede wszystkim dynamiczny rozwój Stowarzyszenia i praca na rzecz aktywizacji młodych w Kościele. W ramach projektu Młodzi 4.0 KSM postawił na rozwój umiejętności liderskich, odpowiedzialne korzystanie z mediów i skuteczne zarządzanie. Z kolei dzięki takim akcjom jak Polak z sercem Stowarzyszenie zaangażowało się w pomoc potrzebującym Polakom mieszkającym na Ukrainie i Białorusi. Dotychczas udało się zebrać ponad 24 tony żywności i środków czystości.

Poprzez inicjatywę Środowisko Młodzieży rozpoczęto kampanię, która ma uwrażliwić młodych katolików na dbałość o naszą planetę. W ramach mijającej kadencji udało się również usprawnić działanie KSM jako ogólnopolskiej organizacji. W tym celu powstał nowy statut.

Praca w KSM to przede wszystkim dynamiczny rozwój i ciągłe szlifowanie swoich umiejętności

– mówi Tomasz Kasprzak, zastępca Przewodniczącego Prezydium KSM.

Z zawodu jestem grafikiem i swoją wiedzę mogłem przekuć w konkret. Stworzyłem szatę graficzną strony ksm.org.pl i materiały do mediów społecznościowych. Katolickie Stowarzyszenie Młodych jest kuźnią talentów i sposobem otwarcia się na innych. Jestem introwertykiem, a tutaj udało mi się nawiązać bliskie relacje i być bliżej ludzi

– dodaje Tomasz Kasprzak.

W Stowarzyszeniu nauczyłam się dawać prawdziwe świadectwo Życia chrześcijańskiego i zauważyłam jak silnie Bóg działa w naszej różnorodności

– mówi Aleksandra Samula, sekretarz Prezydium KSM.

Powiedziała również:

Wcześniej byłam „letnią chrześcijanką”, dziś mogę powiedzieć, że jest zdecydowanie lepiej. W każdym środowisku jestem tym samym człowiekiem i odważnie przyznaję się teraz do wiary. Największą radością jakiej doświadczyłam jest patrzenie na to, jak młodzi ludzie przychodząc do stowarzyszenia nabierają odwagi, charakteru i rozwijają swoje talenty i wiarę.

Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej, fot. KSM
Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej, fot. KSM

Przewodniczący Prezydium KSM Patryk Czech podkreśla natomiast, że KSM jest jak dokładnie takie jak zawołanie Stowarzyszenia „Gotów”.

Cały czas uczę się gotowości na nowe wyzwania

– podkreślił. Dodał:

Na pewno Polak z sercem, nowy statut stowarzyszenia, czy rozpoczęcie projektu Młodzi 4.0 – to warta uwagi część osiągnięć ostatnich dwóch lat naszych działań. Ale dwa lata to zdecydowanie za mało na realizację projektów, które mamy.

Patryk Cech zaznaczył również:

KSM to dla mnie miejsce, w którym uczę się jak odczytywać drugiego człowieka i budować wzajemne zaufanie. To umiejętności, które są dla mnie najcenniejsze i rozwijam je dzięki KSM. Ludzie są o wiele silniejsi, kiedy pracują wspólnie i chcą sobie pomagać. W KSM na każdym kroku chcemy o tym przypominać.

Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej, fot. KSM
Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej, fot. KSM

W trakcie Ogólnopolskiej Sesji trwającej od 21 do 23 lutego Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wybierze władze prezydium na kolejną XIV kadencję.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!