Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Inwestycja w młodzież procentuje!

Inwestycja w młodzież procentuje - 1% podatku dla FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY

FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY powołana do działania przez Katolickie Stowarzyszeni Młodzieży w 2009 roku dąży do tego, by polska młodzież mogła się rozwijać, uczyć, realizować marzenia i pogłębiać swoje pasje oraz zainteresowania. Podejmujemy wysiłki, by młodzi ludzie, wkraczając w dorosłe życie, byli do tego dobrze przygotowani i szanowali wartości chrześcijańskie oraz patriotyczne.

Przez ostatni czas z sukcesem przeprowadziliśmy wiele inicjatyw. Jedną z nich była druga już edycja akcji „Polak z sercem”, podczas której pomagaliśmy Rodakom na Wschodzie. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy żywność z długim terminem ważności, środki chemiczne, artykuły szkolne i biurowe, by wyposażyć świetlice dzieci i młodych na Kresach. Działania na rzecz tej akcji nie trwają jednak tylko dwa tygodnie. Pomagać można aż do 30 czerwca 2020 rok, ponieważ właśnie do tego dnia trwa zbiórka funduszy prowadzona przez naszą Fundację.

Nasze działania to nie tylko pomoc Polakom na obczyźnie. Staramy się także kształtować młode pokolenie Polaków. Dlatego przeprowadziliśmy cykl szkoleń „Środowisko młodzieży”, gdzie poprzez ogólnopolski aktywny program podnieśliśmy poziom świadomości ekologicznej i kształtowaliśmy postawy ekologiczne społeczeństwa. Udało się to poprzez edukację ekologiczną młodych ludzi i promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.
Tym, co wyróżnia nasz projekt spośród innych ekologicznych inicjatyw jest oparcie go na społecznej nauce Kościoła w kwestii ekologii. Naszym drogowskazem jest tak zwana „zielona encyklika” papieża Franciszka pt. „Laudato Si”. Podobnie jak ona łączyliśmy w naszym projekcie chrześcijańskie wartości z troską o przyrodę oraz szerzyliśmy idee ekologii integralnej i nawrócenia ekologicznego, głoszonego również przez Papieża Polaka – św. Jana Pawła II. W projekcie tym pokazaliśmy, że poprzez działania ekologiczne każdy z nas może tworzyć dobro!

Jako Fundacja dla Młodzieży prowadzimy także cykle szkoleń o tematyce medialnej. Warsztaty powstały dzięki projektowi „Media – Młodzież – Edukacja”. Dotyczą wykorzystania wiedzy o mediach i social mediach, a prowadzone są przez ekspertów pracujących w prasie i telewizji. Podczas tych szkoleń młodzież ma szansę nauczyć się jak dobrze zaprezentować się w mediach, ale także jak napisać dobry tekst, by chętnie czytano go w gazetach lub w mediach społecznościowych.  Warsztaty dotyczą również pracy z narzędziami dziennikarskimi, m.in.: z kamerą, dyktafonem, aparatem. Ponadto w ramach projektu Media – Młodzież – Edukacja powstanie stała grupa młodzieży działającej jako influencerzy medialni.

Te inicjatywy pokazują, że wciąż działamy i chcemy poszerzać naszą pracę o kolejne projekty!

Dlatego jeśli chcesz nam pomóc i sprawić, by nasze możliwości były jeszcze większe zachęcamy do przekazania swojego 1% podatku na rzecz Fundacji dla Młodzieży.

Inwestycja w młodzież procentuje!

Przekaż swój 1% podatku na rzecz Fundacji dla Młodzieży!

“FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY”
Numer KRS 0000339553

Inwestycja w młodzież procentuje - 1% podatku dla FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!