Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Źródło inspiracji i motywacji do działania

Spotkanie robocze Prezesów Zarządów i Asystentów Diecezjalnych, 30.11.2019, fot. M. Kamerduła

W ostatni weekend listopada w Sulejówku, gdzie swoją siedzibę ma Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, odbyło się spotkanie robocze dla Prezesów Zarządów Diecezjalnych oraz Asystentów Diecezjalnych. Było ono przestrzenią do wymiany doświadczeń młodych ludzi z całej Polski i pracujących z nimi kapłanów. Wymiana myśli stała się także źródłem inspiracji i motywacji do działania.

Zebrane osoby pracowały w grupach odpowiadając na istotne pytania dotyczące funkcjonowania Stowarzyszenia. Między innymi zastanawiali się nad tym, co zrobić, by zaangażować starszych KSM-owiczów, aby mogli dzielić się zdobytym doświadczeniem. Uczestnicy pracowali nad tym, jak powinna wyglądać formacja w Stowarzyszeniu oraz co zrobić, by młodzi ludzie mieli poczucie tożsamości KSM.

Prezesi Zarządów Diecezjalnych mieli okazję czerpać wiedzę dotyczącą budowania zespołu. Wypracowanie długotrwałej współpracy i odpowiednie dzielenie się zdobytym doświadczeniem były jednymi z poruszanych aspektów. Mówiono także o odpowiednim informowaniu o realizowanych działaniach.

Księża Asystenci poszerzali natomiast swoją wiedzą dotyczącą funkcjonowania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jednym z elementów spotkania było także wypracowywanie ich roli i zadań w działaniach KSM.

Dla wszystkich uczestników szkolenie było przestrzenią do zdobycia wiedzy i konkretnych umiejętności, co zrobić, aby KSM był sprawnie funkcjonującą organizacją. Czerpanie z doświadczeń innych diecezjalnych Stowarzyszeń to inicjatywa warta kontynuowania.

Weronika Lepucka
Instruktor KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!