Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Adhortacja „Christus Vivit” do młodych [tekst]

fot. episkopat.pl

Kto z Was czytał już nową adhortację apostolską Papieża Franciszka „Christus Vivit”? Jest ona owocem XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”, jakie odbyło się w dniach 3-28 października ub.r. w Watykanie.

Prezentacja dokumentu odbyła się równolegle w Watykanie i w Warszawie, w Sekretariacie KEP w minioną środę.

– To z momentu spotkania z Bogiem ma wyrastać wszystko, co nazywamy refleksją dogmatyczną, refleksją moralną oraz wszystkie kwestie zaangażowania społecznego młodych. W centrum musi być kerygmat

– powiedział odnosząc się do tekstu adhortacji bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP, Delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i ojciec synodalny.

Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, Z-ca Prezesa Zarządu Diecezjalnego KSM Diecezji Warszawsko-Praskiej i uczestniczka pre-synodu w Rzymie, zaapelowała do młodzieży, aby nie bać się sięgnąć po dokument.

– Zapewniam was, że jest on napisany ciekawie, zwięźle i jest fascynującą lekturą, nawet dla nas, którzy jesteśmy pokoleniem przesuwającym obrazki w naszych smartfonach.

Ujmujące jej zdaniem jest zaprezentowane w dokumencie indywidualne podejście do duszpasterstwa młodzieży i zaakcentowanie, że nie da się uogólniać pewnych kwestii; każdy młody człowiek jest inny i ma swoje konkretne życie.

Westerplatte Młodych i Czas Wzrastania

O adhortacji Papieża Franciszka do Młodych i całego Ludu Bożego będą dyskutowała młodzież z KSM i KBO ŚDM w czasie piątkowego wydania „Westerplatte Młodych” w TV Trwam (godz. 18:15) i audycji „Czas Wzrastania” na antenie Radia Maryja (godz. 21:30). Gośćmi będą m.in. KSM-owicze z Diecezji Rzeszowskiej.

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!