Zapraszamy do udziału w szkoleniach Liderów Środowiska Młodzieży!
W latach 2018-2020 odbywa się 10 edycji szkoleń, mających na celu wzmocnienie mechanizmów służących ochronie przyrody poprzez tworzenie zorganizowanego środowiska młodych. Uczestnicy szkoleń liderskich są wyposażani w warsztat z zakresu przywództwa, organizacji życia społecznego w oparciu o wszystkie sfery życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
Program szkoleń liderskich
- Rola Lidera w upowszechnianiu wiedzy i informacji nt. ochrony środowiska
- Komunikacja interpersonalna w procesie formułowania pozytywnego przekazu projektów społecznych i ekologicznych
- Doskonały Plan – „Planowanie” strategii społecznej w kontekście podniesienia świadomości ekologicznej i aktywizacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju na przykładzie Puszczy Białowieskiej
- Zarządzanie zmianą, czyli wdrażanie strategii projektów społecznych i ekologicznych
- Przewodzenie i motywowanie zespołów projektowych w procesie realizacji celów społecznych i ekologicznych
- Super Lider – czyli jakość i efektywność pracy podczas realizacji inicjatyw społeczno-ekologicznych
- Autoprezentacja i wystąpienia publiczne w relacjach społecznych
- Ochrona przyrody
- Zarządzanie środowiskiem
- Edukacja ekologiczna
- Zrównoważony rozwój
Terminy zjazdów szkoleniowych Liderów Środowiska Młodzieży
Zaplanowane jest przeszkolenie 200 osób w skali Polski w 10 regionach. Każda grupa weźmie udział w 3 zjazdach po trzy dni:
1. Diecezja Ełcka, Diecezja Drohiczyńska, Archidiecezja Białostocka, Diecezja Łomżyńska, Diecezja Siedlecka
- 7-9 grudnia 2018
- 8-10 lutego 2019
- 15-17 marca 2019
2. Diecezja Płocka, Archidiecezja Warszawska, Diecezja Warszawsko-Praska, Diecezja Łowicka, Diecezja Radomska
- 8-10 marca 2019
- 26-28 kwietnia 2019
- 17-19 maja 2019
3. Archidiecezja Lubelska, Diecezja Sandomierska, Diecezja Zamojsko-Lubaczowska, Archidiecezja Przemyska, Diecezja Rzeszowska
- 22-24 marca 2019
- 17-19 maja 2019
- 14-16 czerwca 2019
4. Archidiecezja Krakowska, Diecezja Bielsko-Żywiecka, Diecezja Tarnowska
- 1-3 lutego 2019
- 1-3 marca 2019
- 5-7 kwietnia 2019
5. Archidiecezja Częstochowska, Diecezja Kielecka, Archidiecezja Łódzka, Diecezja Sosnowiecka, Archidiecezja Katowicka
- 7-9 czerwca 2019
- 6-8 września 2019
- 4-6 października 2019
6. Archidiecezja Wrocławska, Diecezja Legnicka, Diecezja Świdnicka, Diecezja Opolska, Diecezja Gliwicka
- 7-9 czerwca 2019
- 30 sierpnia – 1 września 2019
- 11-13 października 2019
7. Archidiecezja Poznańska, Archidiecezja Gnieźnieńska, Diecezja Kaliska, Diecezja Włocławska
- 13-15 września 2019
- 18-20 października 2019
- 15-17 listopada 2019
8. Archidiecezja Gdańska, Diecezja Pelplińska, Diecezja Bydgoska, Diecezja Toruńska, Diecezja Elbląska, Archidiecezja Warmińska
- 6-8 grudnia 2019
- 10-12 stycznia 2020
- 7-9 lutego 2020
9. Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska, Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska, Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska
- 13-15 grudnia 2019
- 17-19 stycznia 2020
- 28 lutego – 1 marca 2020
10. Instruktorzy
- 14-16 grudnia 2018
- 18-20 stycznia 2019
- 1-3 marca 2019