Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Ogólnopolski Lider Środowiska Młodzieży – Instruktorzy – Pierwszy zjazd

Mamy wszystko, co jest nam potrzebne – pierwsze szkolenie Liderów Środowiska Młodzieży

Jeśli braliście kiedyś udział w jakichkolwiek szkoleniach, to na pewno zastanawialiście się, w jaki sposób zdobytą wiedzę przełożyć na konkretne działania, tak, by ich efekty były zauważalne w Waszym życiu. Uczestnicy pierwszego szkolenia „Lider Środowiska Młodzieży”, które miało miejsce w dniach 14-16 grudnia 2018 r. w Warszawie, nie musieli zbyt długo szukać odpowiedzi na pytanie „Jak mam to zrobić?”, bo poznali przejrzyste i skuteczne metody, dzięki którym mogą świadomie kształtować postawy proekologiczne.

– Zwykle na szkoleniach tego typu padają same ogólniki, a nie konkretne rady czy propozycje. Dlatego tak bardzo spodobało mi się tutaj, bo było zupełnie inaczej. Pierwsze założenia udało mi się wcielić w życie już teraz. Wyjeżdżam z „naładowanymi bateriami” i nowymi chęciami, żeby mówić „Gotów!”

podkreśla Kinga Bartoszewska, Prezes Zarządu KSM Diecezji Pelplińskiej, uczestniczka szkoleń.

Lider Środowiska Młodzieży
fot. W. Pietraszko

Nie byłoby tylu pozytywnych opinii i uśmiechniętych twarzy, gdyby nie osoba, która podzieliła się z uczestnikami swą ogromną wiedzą i doświadczeniem. Mowa o prowadzącym szkolenia – panu Jerzym Kołodzieju, który jest konsultantem z ponad 30-letnim doświadczeniem w biznesie. Posiada praktyczne umiejętności nawiązywania relacji z ludźmi reprezentującymi różne szczeble zarządzania oraz wieloletnią praktykę coachingu menedżerskiego dla wyższej kadry kierowniczej. Specjalizuje się w budowaniu zespołów, tworzeniu strategii, skutecznej realizacji dużych projektów oraz w rozwijaniu przedsięwzięć w środowiskach korporacyjnych i międzynarodowych. O ogromnej wartości szkoleń stanowił również jeden ważny fakt – cała przekazywana wiedza opierała się na fundamencie Pisma Świętego i nauczania Kościoła, które to, jak się okazuje, wcale nie są oderwane od zagadnień z zakresu liderstwa.

Lider Środowiska Młodzieży
fot. W. Pietraszko

Ponad dwudziestu KSM-owiczów z całej Polski, podczas pierwszego zjazdu pochylało się m.in. nad nawykami skutecznego działania, zasadami skutecznej komunikacji, tajnikami sztuki rozmowy, sposobami radzenia sobie z trudnościami, porażkami oraz organizacji życia społecznego, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.  Przydatne z pewnością okażą się także sposoby na efektywne zarządzanie czasem, swoim i zespołu. W wielu z nas zaskoczenie wywołała zasada, którą warto wprowadzić w życie, by przełamać schematyzm i bariery – każdy problem to szansa! Co ważne, uczestnicy nie tylko poznawali niezbędne zagadnienia teoretyczne z wielu dziedzin, m.in. psychologii, zarządzania zasobami ludzkimi, ale pracowali warsztatowo, wykonując ćwiczenia, które uczyły wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Ponadto przyglądaliśmy się nam samym, naszym motywacjom, życiowym autorytetom, wyznawanym wartościom, by móc zdiagnozować, nad którymi obszarami naszego życia należy jeszcze popracować, wykorzystując przy tym nowo poznane metody.

Niewątpliwie wartość dodaną zjazdu (bo zgodnie z zasadą synergii, o której opowiadał nam pan Kołodziej, 1+1=3) stanowiło wymienianie doświadczeń i poglądów pomiędzy uczestnikami szkoleń, zawieranie nowych znajomości, wspólne pochylanie się nad kwestiami istotnymi dla każdego z nas. Ciekawym dyskusjom nie było końca, każdy mógł także zadawać prowadzącemu pytania, które nasunęły mu się po warsztacie. Przed przyszłymi Liderami Środowiska Młodzieży jeszcze dwa zjazdy szkoleniowe.

 

Kamila Ciupińska
Prezes Zarządu Diecezjalnego KSM Archidiecezji Krakowskiej

Więcej o projekcie „Środowisko Młodzieży” na stronie www.srodowiskomlodziezy.pl.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!