Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

KSM w nowym roku formacyjnym

KSM-owicze zgromadzeni w Zamościu podczas obrad Krajowej Rady Stowarzyszenia podsumowali swoje wakacyjne działania i zaplanowali nowy rok formacyjny. Będą w nim kontynuowane dotychczasowe regularne działania, ale rozpoczęte zostaną także nowe inicjatywy.

Polak z sercem!

Podczas obrad zainaugurowana została akcja „Polak z sercem!”, której celem jest materialne wsparcie młodych Polaków na Białorusi i Ukrainie poprzez zbiórkę żywności oraz organizację ich wakacyjnego wypoczynku w Ojczyźnie. Gościem spotkania była Pani Maria Koc, wicemarszałek Senatu, która objęła akcję swoim patronatem. Szczegóły inicjatywy dostępne są na dedykowanej stronie.

Dom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Istotnym elementem spotkania była dyskusja dotycząca poszukiwania siedziby dla działań podejmowanych przez KSM, na potrzeby realizacji projektów, działania Wydawnictwa „GOTÓW” oraz „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”. Krajowa Rada podjęła decyzję o poszukiwaniu dogodnej lokalizacji i zbiórce środków na ten cel. O tym jak skutecznie pozyskiwać fundusze opowiedział Pan Jerzy Mika z Polskiego Towarzystwa Fundraisingu.

Środowisko Młodzieży i szkolenie instruktorskie

W październiku rusza nowy projekt realizowany przez „FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY” pod nazwą „Środowisko Młodzieży”. Wśród planowanych działań są m.in. szkolenia na terenie całej Polski oraz warsztaty dla prowadzących je instruktorów. W ramach kształtowania umiejętności miękkich w grudniu br. rozpocznie się cykl szkoleń instruktorskich dla liderów diecezjalnych oraz dla członków sekcji działających przy prezydium KR. Pierwszy zjazd szkoleniowy odbędzie się w terminie 14-16 grudnia 2018 r.

Westerplatte Młodych i Czas Wzrastania

Kontynuując tradycję, KSM-owicze z poszczególnych diecezji w każdy pierwszy piątek miesiąca będą gościć na antenie Telewizji Trwam w programie „Westerplatte Młodych” oraz audycji „Czas Wzrastania” w Radiu Maryja. Zapraszamy do oglądania, słuchania oraz aktywnego uczestnictwa w audycjach.

Terminy wszystkich planowanych wydarzeń dostępne są w Kalendarium.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!