Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Słowo od Druha Przewodniczącego na 19 sierpnia

Kochane Druhny i Druhowie, Czcigodni Księża Asystenci!

Bardzo dziękuję Wam za trud pielgrzymowania do miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Niech to dzisiejsze spotkanie będzie dla Was czasem świętowania i radości z faktu, że mamy tak wspaniałego orędownika u Boga.

Pragnę przeprosić za moją nieobecność. Aktualnie wraz z Diecezjalnym Asystentem i młodzieżową kadrą prowadzimy obóz formacyjno-rekolekcyjny w Beskidzie Niskim. Chcę zapewnić Was, że jesteście w moim sercu. Łącze się z Wami w modlitwie, a wraz ze mną uczestnicy – przyszli zastępowi KSM Diecezji Rzeszowskiej.

Podejmując trud rozeznawania powołania w swoim życiu, ruszamy w drogę tak jak św. Stanisław Kostka. Drogę niełatwą, wymagającą, pełną poświęceń, wyrzeczeń i refleksji. By przebić tą ścianę trudności, trzeba tak jak On przyjąć sercem i wykrzyczeć ustami jedno piękne zdanie – Jezu ufam Tobie!

Jeżeli zaufasz Jezusowi, jeżeli dla Niego poświęcisz swoje młode życie, jeżeli On stanie się Twoim celem, zaczniesz doświadczać małych i wielkich cudów w swoim życiu! Będzie Ci łatwiej podążać drogą własnego powołania, będziesz szczęśliwy.

Jak zaufać? Uwierzyć – uświadomić sobie, że On kocha Cię tak jak nikt inny i obdarza bezgraniczną wolnością. Takiego Przyjaciela się pragnie, za takim Przyjacielem chce się iść. W Chrystusie takiego Przyjaciela znalazł Stanisław i nie zawiódł się, nie został nigdy sam.

Życzę Wam, abyście na wzór św. Stanisława z Eucharystii czerpali siłę na Waszą osobistą drogę do „Wiecznego Miasta” w niebie, a Maryja niech będzie Waszą Królową.

Z KSM-owskim „Gotów!”

Patryk Czech
Przewodniczący Prezydium KR KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!