Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Taki był II Kongres Młodzieży Polonijnej

Nadszedł czas podsumowania II Kongresu Młodzieży Polonijnej, który odbył się w Warszawie pod hasłem „Wiarą powołani”, gdzie młodzi z 21 krajów spotkali się, by wspólnie spędzić czas z Bogiem na codziennej Eucharystii, dzieląc się swoimi doświadczeniami związanymi z byciem chrześcijaninem poza granicami Polski, biorąc udział w warsztatach ewangelizacyjnych oraz spotkaniach ze znakomitymi gośćmi.

Grupy z poszczególnych państw mówiły o przedsięwzięciach, jakie podejmują w swoich parafiach. Nie zabrakło również czasu na integrację, taniec i śpiew. Kongresowicze odwiedzili Rostkowo i Pułtusk, czyli rodzinne strony św. Stanisława Kostki. Podczas wyjazdu była zorganizowana także gra terenowa, dzięki której młodzi poznawali życie patrona naszego Stowarzyszenia.

Ciekawym punktem programu tych dni było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w trakcie którego uczestniczyliśmy w poczęstunku z widokiem na przepiękny ogród, będący częścią Pałacu. Kongres był wyjątkowy ze względu na przeżywaną 74. rocznicę Powstania Warszawskiego. Dzięki możliwości udziału we Mszy Świętej na Placu Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego, w uroczystościach na Cmentarzu Powązkowskim, śpiewie pieśni patriotycznych na Placu Piłsudskiego oraz zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego młodzi mogli odkrywać na nowo historię Ojczyzny oraz uświadomić sobie, że warto pielęgnować miłość do niej.

Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się na kolejnym Kongresie Młodzieży Polonijnej w jeszcze większym gronie, a nowe znajomości, jakie zostały zawarte podczas tego pięknego i owocnego czasu, będą się rozwijać. Do zobaczenia! Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży było współorganizatorem II Kongresu Młodzieży Polonijnej.

II Kongres Młodzieży Polonijnej

II Kongres Młodzieży Polonijnej

II Kongres Młodzieży Polonijnej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!