Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Papież Franciszek

W tym roku będziemy obchodzić pięciolecie pontyfikatu papieża Franciszka. Z tej okazji Wspólnoty Ruchu Lednickiego organizują inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Wydarzenie odbędzie się 11 marca (niedziela) i polega na otoczeniu Ojca Świętego modlitwą. Będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Papieża oraz przybliżać jego postać poprzez opowiedzenie o jego młodości, kształtowaniu powołania oraz duchowości.

W imieniu Wspólnot Ruchu Lednickiego oraz Stowarzyszenia Lednica 2000 chciałbym zaprosić Zarządy Diecezjalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do włączenia się w inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” oraz rozpowszechnienia wydarzenia w oddziałach i kołach środowiskowych, tym samym zjednoczymy w modlitwie wszystkie środowiska w polskim Kościele.

Kiedy?

Co prawda rocznica przypada 13 marca 2018 roku, ale z racji, że to jest wtorek, akcja odbędzie się w niedzielę, 11 marca.

Co?

Wspólna modlitwa za Ojca Świętego w naszych miejscowościach. Może to być kościół, szkoła, park… Obojętnie, ważne aby otoczyć tego dnia papieża modlitwą.

Dlaczego?

Kiedy w 2017 roku miałem okazję rozmawiać z papieżem powiedział słowa: „Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”, była to swoista umowa, którą od samego początku uważam za obowiązującą. Moim zdaniem młodzież polska jest to winna Papieżowi. ŚDM w Krakowie, kiedy to nakazał nam „Wstać z kanapy” dla wielu było punktem przełomowym w życiu, dlatego teraz ofiarujemy Ojcu Świętemu najlepszy prezent – modlitwę. Zorganizujemy szturm na niebo.

Sposób wykonania

Zostaną stworzone 2 formularze zgłoszeniowe. Jeden będzie dla osób modlących się indywidualnie, drugi zaś będzie przeznaczony dla osób organizujących modlitwę w swoim miejscu zamieszkania. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości ruchów i stowarzyszeń w Polsce i zaprosić do wspólnej modlitwy w intencji naszego Papieża. Z biegiem czasu postaramy się o wyłonienie koordynatorów diecezjalnych (niekoniecznie księży), którzy będą w stałym kontakcie z nami, a po akcji zbiorą informacje na temat liczby osób. Bardzo nam zależy, aby różne środowiska objęły to wydarzenie swoim patronatem, a osoby popularne w polskim Kościele zostały ambasadorami tej inicjatywy (o tym niżej. Kwintesencją tego wydarzenia jest wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji papieża oraz przybliżenie jego historii (jaki zakon, pochodzenie, młodość).

Ambasadorzy inicjatywy „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Z racji, że chcemy w tę inicjatywę zaangażować jak najwięcej środowisk kościelnych, potrzebujemy ją nagłośnić. Do tego bardzo ważne jest zaangażowanie osób znanych i cenionych w polskim Kościele, którzy będą ambasadorami „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Ich zadaniem jest promowanie tego wydarzenia na swoich kanałach na youtube czy w mediach społecznościowych.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!