Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Spotkanie Diecezjalnych Asystentów KSM

Spotkanie Asystentów Diecezjalnych KSM

„Młodość to nie jest kwestia wieku, to etap życia” – te słowa papieża Franciszka przypomniał nam wszystkim bp Marek Solarczyk. We wtorek, w redakcji miesięcznika „WZRASTANIE” w Warszawie, odbyło się spotkanie Diecezjalnych Asystentów KSM z całej Polski.

Księży, którzy chyba najlepiej rozumieją słowo MŁODOŚĆ. Z młodymi pracują na co dzień, wychowują, prowadzą, towarzyszą i są obecni na krętych drogach stawania się dorosłym. Na spotkaniu poruszano wiele ważnych tematów dotyczących Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży! Bp Marek Solarczyk, Przewodniczący Rady ds. duszpasterstwa młodzieży poprosił o współpracę i jedność między kapłanami. Zlecił dokładne policzenie oddziałów i członków KSM w naszych diecezjach, a także poprosił, by przyjrzeć się, gdzie jeszcze możemy młodego człowieka odnaleźć. Jako KSM mamy bowiem naturalny mandat do kontaktu z innymi środowiskami czy wspólnotami, także zupełnie świeckimi.

Asystent Generalny, ks. Andrzej Lubowicki, zaznaczył, że naszym celem nie jest wyłącznie KSM, ale młodzież. Zachęcił, by tworzyć taką organizację, która będzie temu służyć.

Świetnie wpisuje się w tę myśl nowy program formacyjny pt. „Oto Ja”, który od grudnia rusza we wszystkich oddziałach KSM w Polsce! Nowa jakość i nowy styl – to ostatnio często powtarzane słowa w środowiskach KSM-owskich. Na spotkaniu zaprezentowano nową szatę graficzną miesięcznika „WZRASTANIE”, nowe logo wydawnictwa „GOTÓW”. Młodzi KSM-owicze zostali zaproszeni do redakcji tekstów gazety, by jeszcze bardziej przybliżyć ją ich rówieśnikom. Zmiany nie tylko na zewnątrz – tworzymy internetowy sklep KSM, gdzie będzie można zakupić KSM-owe gadżety i akcesoria, powstaje nowy KSM-owy portal i aplikacja KSM-owicza.

To, na co wszyscy czekamy – to zjazd Krajowej Rady KSM w Częstochowie. W tym roku zupełnie wyjątkowy i inny. Delegacje zarządów diecezjalnych, a także zaproszeni prezesi i asystenci wszystkich oddziałów w Polsce zawierzą się Matce Bożej na Jasnej Górze. Będziemy też świadkami premiery filmu o KSM. To wydarzenia historyczne!

Tymczasem w rozpoczynający się adwent księża asystenci zapraszają wszystkich młodych na rekolekcje internetowe. Codziennie będzie można oglądać krótkie vlogi z rozważaniem do Ewangelii.

Przygotujmy się dobrze w ten adwent, by na święta być GOTÓW służyć i kochać, Bogu i Ojczyźnie.

ks. Andrzej Witek

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!