Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży godło logo

Dokąd zmierzamy z młodzieżą? – relacja z rekolekcji kapłańskich

Rekolekcje kapłańskie 2017

Od 23. do 26. października w Rytwianach na terenie diecezji sandomierskiej odbyły się ogólnopolskie rekolekcje dla asystentów parafialnych KSM, które prowadził ks. Stanisław Chodźko, wieloletni asystent KSM Diecezji Siedleckiej. Tematem przewodnim rekolekcji były słowa: „Dokąd zmierzamy z młodzieżą?”.

​Młodzież jest nadzieją polskiego narodu, dlatego podczas rekolekcji poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, jakim być duszpasterzem, aby młodych ludzi zdobywać dla Pana. Warto zauważyć to, na co zwrócono uwagę podczas naszego spotkania, że wędkarz nie łowi ryby na to, co sam lubi, ale na to, co lubi ryba. Prowadzi to w konsekwencji do wniosku, że kapłan ma być „przejrzysty”. Po pierwsze, by nie przesłaniać młodym Pana Boga, zaś po wtóre, aby Panu Bogu nie przesłaniać młodych.

​W czasie rekolekcji odbyło się spotkanie z Asystentem Generalnym KSM, ks. Andrzejem Lubowickim, który przedstawił nam wiele pozytywnych zmian o zasięgu ogólnopolskim, planowanych w KSM-ie. Przedstawił on nowy program duszpasterski, który będzie realizowany od grudnia 2017 do czerwca 2018 r., pod hasłem: „Oto ja”.

​Podczas rekolekcji, poza konferencjami i ciekawymi spotkaniami, podjęto również pracę w grupach oraz wspólne dyskusje między uczestnikami. Zastanawialiśmy się przede wszystkim nad tym, jak budzić młodych, z tego jakże szybkiego świata, do aktywnego i radosnego zaangażowania w KSM. Zauważyliśmy, jak ważna jest inwestycja wspaniałych wartości w młodego człowieka, który tego pragnie. Jednego popołudnia odbyła się pielgrzymka do pobliskich miejsc świętych, podczas której odwiedziliśmy Święty Krzyż i Opatów.

​Asystenci pełni entuzjazmu i nowych pomysłów z radością ruszyli do swych parafii, by łowić młodych dla Pana.

ks. Tomasz Szady
diecezja zamojsko-lubaczowska

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa
NIP 6761736597, REGON 040089233

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
76 1090 1030 0000 0001 0986 8503

Adres do korespondencji: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
ul. Krasickiego 16 05-070 Sulejówek

Biuro czynne: pn. – pt.: 9:00 – 15:00

Skontaktuj się z nami!